ČÍNSKÁ MEDICÍNA
Čínská Tradiční Medicína je stará více než 5000 let, dodnes je populární a praktikuje se po celém světě. CTM nemá vedlejší nežádoucí účinky, a pomoci ní se dá pozitivně ovlivnit fyzický a duševní stav člověka.Není tajemstvím, že v horších životních podmínkách než u nás v Evropě, se číňané dožívají vysokého věku v dobré kondici a vitalitě a to díky oblíbeným tradičním technikám.
Dnes máme možnost čínské znalosti a zkušenosti využít ku prospěchu svého zdraví.
Proto je zde nabídka některých čínských technik, které používám s velmi dobrými výsledky.
1. Moxování se považuje za alternativu akupunktury a je starší než akupunktura sama. Ten kdo nemá rad jehličky určitě zůstane u Moxy. Je to příjemná hřejivá procedura, kterou dodnes používají v Japonsku, Koreji, Mongolsku, Indii a Čině. Aplikace probíhá bezdotykově, bylinkovým doutníkem na meridiány těla(energetické dráhy) a akupunkturní body. Moxovaní je nejúčinnější ze všech technik. Kde nedokáže zabrat baňkovaní nebo Gua Sha, tam svým teplem účinkuje do hloubky teplo Moxy. Také Moxa pomáhá zharmonizovat životně důležité funkce a přes akupunkturní body působí na oslabené organy v těle. Moxovani je nejvíce vhodné v studenem ročním období a účinně působí na imunitu a vitalitu.
3. Baňkování je nejšetrnější metodou čínských technik. Je doporučena při chronických bolestech a také pro starší lidi. Baňky se přikládají na zatvrdlá a bolestivá místa, kolem oteklých kloubů, nebo se používají k masáži. Podle principů tradiční čínské medicíny lze baňkováním doplňovat energii v místech, kde ji je nedostatek, nebo vytáhnout škodliviny na povrch těla a vyloučit je z těla ven.